Instagram’da Neler Oluyor?

Son dönemin en gözde sosyal ağlarından biri olan Instagram’da yenilikler devam ediyor.

Kısa bir süre önce reklamların kullanımını herkese açan Instagram, uzun süredir devam eden para kazanma sıkıntısını çözüme ulaştırmıştı.

Şimdilerde ise kullanım ve üye sayısını arttırmaya çalışan Instagram, web üzerinden üyelik denemelerine başladı.

Screen Shot 2015-11-15 at 20.22.07

Öncelerde sadece mobil uygulama ile yeni üye alan Instagram, web üzerinden de üyelik alarak aktif kullanıcı sayısını arttırmayı planlıyor.

Instagram reklamları web üzerinde reklamlar yayınlanmıyor. Ancak yakın bir gelecek için bunun mümkün olabileceğini düşünmemiz mümkün. Geliştirdiği web sürümünü birkaç ay önce yayınlayan Instagram, uzun zamandır beklenen web üzerinde arama özelliğini de devreye sokmuştu.

Peki web’de bu yenilikler olurken mobilde neler oluyor?

instagram-discover

Uzun zamandır görmeye alıştığımız Keşfet sayfasında yakın zamanda gelecek olan değişiklikler ise Twitter Moments ve Snapchat ile ciddi benzerlikler taşıyor. Daha fazla gerçek zamanlı bir sosyal ağ olma çalışması bakalım Instagram’a beklediği etkiyi getirecek mi?

instagram-discover-new

Yeni Keşfet ekranını incelediğimizde, iki yeni alan göze çarpıyor. Birincisi üst alanda bulunan Instagram ekibi tarafından seçilmiş içeriklerin yayınlandığı alan, diğeri ise Popüler Etiketler.

Bu iki alanın yakın gelecekte Twitter’daki Sponsor Etiket gibi yeni bir kazanç kaynağı haline geleceğini söylesek çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir